W środę  23 września grupa naszych słuchaczy pojechała autokarem na plenerowe spotkanie-piknik do Ośrodka Wypoczynkowego "Olza"  do Doliny Odry niedaleko Bramy Morawskiej.

Więcej…

Właśnie dzisiaj 20 maja mija 3 miesiące od niespodziewanie ostatniego biesiadnego spotkania naszych słuchaczy.
Było to 20 lutego Tłusty Czwartek w Restauracji Raciborska w Raciborskim Rynku. Jakże było miło i radośnie ale niestety zostały nam tylko wspomnienia, parę fotografii. Nie tracimy nadzieji, że niedługo spotkamy się znowu. Bądźmy dobrej mysli, reszta sama sie poukłada i będzie dobrze.

W środę 15 stycznia gościliśmy  w naszym utw Tomasza Białka - tenora, aktora scen muzycznych, reżysera, dyrektora Teatru Muzycznego Castello.

Więcej…

W niedzielę 15 grudnia grupa słuchaczy naszego uniwersytetu uczestniczyła w koncercie "Piosenki Zimowe"  w Teatrze Castello na Zamku w Mosznej.

Więcej…

Słuchacze Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu pojechali 26 listopada na wycieczkę autokarową do Opola.

Więcej…

 

24 listopada grupa naszych słuchaczy pojechała autokarem do Teatru Rozrywki w Chorzowie na spektakl teatralny
"Hotel Westminster"w reżyserii Jerzego Bończaka oraz znakomitej obsadzie m.inn Tomasz Jedz urodzony w Raciborzu gdzie śpiewał w chórze I LO prowadzonym przez Piotra Liberę.

24 pażdziernika byliśmy na wspaniałej wyprawie autokarowej. Najpierw Pieskowa Skała, potem Łagiewniki.

Więcej…

17 października grupa słuchaczy naszego utw wybrała się autokarem na piknik do Ośrodka  Wypoczynku i Rekreacji w Szymocicach gmina Nędza.
Ośrodek leży w środku pięknego lasu z dala (600m) od drogi, co gwarantuje naszym gościom ciszę i spokój,

Więcej…

W niedzielę 6 października pojechalismy autokarem do Opery Bytomskiej na spektakl, inspirowany legendarną powieścią Miguela Cervantesa, który po szesnastu latach powraca na deski Opery Śląskiej.

Więcej…

6 sierpnia pojechaliśmy na wycieczkę autokarową najpierw do Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich gdzie prezentowane są zbiory biograficzne związane z osobą polskiej powieściopisarki  ur. 1889 w Kośminie, zm. 1968 w Bielsku-Białej.

Więcej…

25 lipca grupa słuchaczy naszego stowarzyszenia pojechała na piknik jak co roku do Ośrodka Wypoczynkowego Olza usytuowanego u podnóża Bramy Morawskiej.
Spędzono bardzo mile czas na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, wśród szumu drzew w przyjemnej, serdecznej atmosferze. Oczywiście nie zabrakło kawy i sląskiego kołacza.

foto:j. fleger

Więcej artykułów…